Біржові котирування – природний газ

Ціни на природний газ у Україні впливають на вартість опалення та інших послуг, виробництва готової продукції. Тому дуже важливо, що ціна була зважена і відповідає ринковим тенденціям. Виключаючи корупційні складові та закритість торгів, держава забезпечує справедливі ціни на енергоресурси. Товарна Біржа «Українська енергетична біржа» (ТБ «УЕБ») формує та публікуює котирування на енергетичні та паливні ресурси з урахуванням світових тенденцій та вартісних показників. ТБ УЕБ є лідером у сфері купівлі-продажу природного газу через електронних біржові торги, які відрізняються доступністю та прозорістю торгових операцій. На майданчику можна проводити публічні аукціони чи приймати участь у закупівлі державної платформи ProZorro.

Зважені біржові котирування

Виробники та постачальники не можуть так просто вільно встановлювати ціни на енергоресурси без орієнтування на ринкові тенденції. Міністерство розвитку економіки, України рекомендує враховувати котирування ТБ УЕБ, як еталон ціноутворення на енергетичні та паливні ресурси. Рекомендаційні форма не відмінює контроль за цінами, які не повинні бути знижені чи завищені (що може мати ознаки корупції чи «договорняків»). При занижених цінах держава недоотримує податки, а при завищених цінах населення стикається к різким підвищенням тарифів.

Таблицю котирувань можна знайти за посиланням www.ueex.com.ua/rus/exchange-quotations/natural-gas/

Переваги купівлі-продажу енергоресурсів через майданчик Української енергетичної біржі:

  • Виробники та постачальники енергії розширюють коло потенційних покупців, що дозволяє реалізовувати активи за найвигіднішими ринковими цінами.
  • Покупці отримують природний газ, електричну енергію, паливо за зваженою вартістю, оминаючи кілька посередників. Це дає змогу оптимізувати собівартість та надавати продукцію та послуги за справедливими цінами.
  • Обидві сторони торгової угоди можуть бути впевнені в тому, що умови контракту будуть виконані, Система відкритих електронних торгів зобов’язує учасників не тільки надавати найкращі умови, але й виконувати обов’язки по контракту. Тобто постачати природний газ за обумовленим цінами, з дотриманням якості та інших пунктів договору.

Щоб дізнаватися про поточні котирування, актуальні біржові ціни та інші вадливі новини, реєструйтеся на онлайн майданчику ТБ УЕБ та підписуйтесь на нашу електронну розсилку!